Bulgaristan

Bulgaristan Haberleri

OKTAY ENİMEHMET; NEDEN AHMET DOĞAN’A TABANCA ÇEKTİM

Hafta başı çıkacak olan Misyon gazetesinin yeni sayısında bomba gibi bir repörtaj okuyacaksınız. İlk kez bir Türk gazeteciye konuşan Oktay Enimehmet, şimdiye kadar hiçbir medya önünde anlatmadıklarını, sadece bizim gazetemizin sayfalarında çıkmasını tercih etti.

BULGARİSTAN MECLİSİ İŞ BAŞI YAPTI

Bulgar Sosyalist Partisi’nden (BSP) seçilen Toma Tomov, en yaşlı milletvekili olarak ilk meclis konuşmasını yaptı. Dosyalar Komisyonu’nun 2-716 numaralı kararıyla 27.09.2016’da Tomov’un 1970-74 yıllarında komünist istihbarat DS’ye ajan ve gizli iş birlikçi olarak çalıştığı açıklanmıştı.  Verilen bilgilere göre ajanlık görevine 1974 yılında son verildi.

Adalet Bakanı, Radev'i istifa ile tehdit etti

Geçici hükümetin Adalet Bakanı Mariya Pavlova, Cumhurbaşkanı Rumen Radev’i, tüm Adalet Bakanlığı çalışanlarının istifa edeceği konusunda uyardı.

GENÇ DEMOKRASİYE YAZIK OLUYOR

Hiç bir zaman beklemezdim ve düşünmezdim, Berlin Duvarı'nın çöküşünün 28 yıl sonrasında, Bulgaristan'daki iktidar güçleri, komünizmin restavrasyonunu, soya dönüş hareketinin reabilitesini ve koltuğa oturan yeni Todor Jivkov'un popülaritesi için çaba sarf edeceklerini.

BİR AKIL ALMAZ ULUSA SESLENİŞ

Tahminlerime göre, ben onu daha ılımlı bir diplomatik dille, son günlerde şu biraz fazla büyütülen yurt dışında ikamet eden seçmenler için sunulan yasa tasarısına değineceğini bekliyordum, fakat tamamen bir neo nasist konuşma dinlemiş olduk.

LÜTVİ MESTAN'IN KORUMALARI GERİ ALINIYOR

LÜTVİ MESTAN'IN KORUMALARI GERİ ALINIYOR Misyon Gazetesi'nin şu an ulaştığı güvenilir bir habere göre, Lütvi Mestan'ın bugünkü basın konferansından iki saat sonra, kendisini ziyaret eden, Ulusal Koruma Ofisi'nden bir albay, iki gün içinde korumalarının geri çekileceğini belirtmiş.

SEÇİM YASASI PANİK YARATTI

DPS ve Ahmed Doğan, Lütvi Mestan'ın bugünkü açıklamalarından dolayı büyük bir panik ve korku içine düştüler, çünkü bütün devlet mekanizması DOST partisinin Parlamentoya girmemesi için devreye sokulmuştu.

Водещи журналисти и експерт за правата на турските ни съграждани у нас и в чужбина

Член 25. Всеки гражданин има правото и възможността, без каквато и да е дискриминация и без неоснователни ограничения… да гласува и да бъде избиран в истински, периодично провеждани избори, при всеобщо, равно и тайно гласоподаване, гарантиращо свободното изразяване на волята на избирателите

BURGAZ HALKI DURHAN MUSTAFA'DAN KURTULDU

Eski deputat Durhan Mustafa'nın nasıl bir "halk temsilcisi"olduğu, geçen yıl okul servisciliği yaptığı dönemde anlaşılmıştı. Ruen'den Vresovo ve Şivarovo köylerine kadar olan 18 kilometrelik yol mesafesi, resmi evraklarda 117 km. olarak belirtilmişti.

YOLDAŞ, PREZİDENT!

Çok yakında, bir yanlışlık sonunda, seni bu koltuğa Türkler oturttu. O zaman bizden ne kirilce dilekçe istedin, ne de otobüslerimize engel çıkardın. Görünüşe bakılırsa, bu kıyağımızı çok erken unutmuşsun. Bir prezidentin hafızası bu kadar zayıf olmamalı...

FAŞİST ZİHNİYETE RAĞMEN, GÖNÜLLERİN BARAJI AŞILMIŞTIR

DOST Birliği, sömürge zihniyetinin koyduğu engelleri aşamamıştır, fakat gönüllerin barajını aşmıştır!Birileri, arkasında %6’dan fazla bir seçmen potansiyeli olan DOST Birliği gibi bir siyasi gücü, parlamento dışına iterek yasal siyaset yapmasının engellemesini, Bulgaristan’ın yararına olacağını düşünüyorlar. Fakat yanılıyorlar!

BALKAN GÖÇMENLERİ VE KENAN EVREN

Üç kuşak önce Rumeli denilirdi, şimdi Balkanlar yer adlandırmasını tercih ediyoruz.

KEÇİ PEYNİRİ İKRAM ETTİM AMA BOYNUZLARI GÖSTERMEDİM

Bizim Deliorman halkı, artık deyim yerindeyse, "kimin darısı çok, onun pilici" oluyor.

KIRCAALİ İL SAVCISINI GÖREVE DAVET EDİYORUZ

İlk kez Mustafa Mert'i 1985 yılında Sofya'da Adliye Saray'nda yargılanırken gördüm ve tanıdım.

RODOPLAR'DA BİR CAMİNİN ÖYKÜSÜ

Tokatçıklı Süleyman’ın gönlünde, köye bir camii yaptırmak yatıyordu. Nereye gitse, başını hangi taşa vursa

HÖH, ANKARA'YA KARŞI TEK SİLAH MI

Bulgaria On Air televizyonuna konuk olan Sosyolog Andrey Rayçev “Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH), Ankara’ya karşı tek tehçizatımız. Başka yok” dedi.

Toplam 227 haber.