Spor

Spor Haberleri

TAYYİBE HÜSEYİN YILIN SPORCUSU SEÇİLDİ

Bu yıl Avrupa ve Dünya Güreş Şampiyonlukları kazanan Tayyibe Hüseyin, Bulgaristan'da 2018 yılının en iyi sporcusu seçildi.

BAL-GÖÇ'ÜN BOWLİNG TURNUVASI BÜYÜK HEYECAN YARATTI

Dünya Engelliler Günü münasebetiyle, her yıl Aralık ayında engelli kardeşlerimiz ile derneğimizin üyelerini bir araya getirerek, farklı ve anlamlı bir spor turnuvası düzenliyoruz.

TAYBE HÜSEYİN ATIK BİR DÜNYA ŞAMPİYONU

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen güreş şampiyonasında, Bulgaristanlı Taybe Hüseyin, Dünya Şampiyonu unvanını kazandı. 62 kilogramda yarışan Taybe, finalde Japon Ökako Kavay'ı 6:2 sonuçla mağlup etmeyi başardı.

EMİRCAN ŞAMPİYON OLDU

Haskovo boks kulübünün sporcusu Emircan Mehmet, Rusya'da düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası'ndaki müsabakalarda, 63 kilogramda şampiyon oldu. Genç şampiyonumuzu tebrik ederiz!

OĞLUM MUSTAFA’NIN BÜYÜK AZMİ

Ben eminim ki, Türkiye'deki bir spor kulübü adına yarışmaya başlasa ve orada üniversite eğitimini tamamlamış olsa, daha büyük ve çok daha başarılı bir sporcu olmasına olanaklar sağlanacaktır.

HASAN İSAEV GENÇ GÜREŞÇİLERİ TEBRİK ETTİ

Serbest güreşte Dünya ve Olimpiyat Şampiyonumuz Hasan İsaev, hala güreşten kopmuş değil.

OSMAN DURALİEV'İN ALTIN KEMERİ AKSEL'İN OLDU

12 yaşındaki sporcuya dünyaca ünlü şampiyon güreşçimiz Osman Duraliev'in sembolik altın kemeri takdim edildi.

SONER TOTO BAŞPEHLİVAN OLDU

Dünyaca ünlü pehlivanımız Koca Yusuf'un anısına, doğduğu Şeytancık (Hitrino) Belediyesi’ne bağlı Karalar (Çerna) köyünde Güreş Turnuvası düzenlendi. Geleneksel hale gelen bu spor etkinliği, bu yıl 6. kez organize edildi.    Turnuvaya Bulgaristan’ın yanı sıra Türkiye ve Makedonya’dan 150 güreşçi katıldı. 29 yaşındaki Behçet Hamit “baş altlarda” birinci olurken, yarışların “Baş Pehlivan” unvanını ise Edineli genç sporcu Soner Toto kazandı.

EN GÜÇLÜ BİLEK AYSU’DA

MASA TENİSİNDE YENİ BİR YILDIZ DOĞUYOR

Ardino (Eğridere) Masa Tenisi Kulübü'nün sporcusu Sidelya Mutlu, kendi yaş grubunda, Cumhuriyet Şampiyonu oldu.

SİZLERİ UNUTMADIK, KALBİMİZDESİNİZ!

 19 Mayıs 1989 yılı olaylarını anma etkinlikleri kapsamında, ünlü futbolcu Hasan Özkan ve Cebel Spor Kulübü'nde görev almış bütün merhum futbolcuların anısına, Bursa merkezli Cebelliler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Cebel Belediyesi tarafından düzenlenen gösteri maçı, "Sizleri unutmadık, kalbimizdesiniz! " sloganı altında gerçekleşti.

CEBEL'DE FUTBOL ŞÖLENİ VAR

18 Mayıs günü saat 17'de oynanacak ilk maçta Cebelli veteran futbolcular ve şöhretler karması karşı karşıya gelecek. Bu müsabaka vefat etmiş bütün futbolculara adanmış olacak.

HÜLYA VELİEVA BULGARİSTAN ŞAMPİYONU

Sofya'da düzenlenen kadınlar tenis turnovasının şampiyonu, ünlü sporcularımızdan Hülya Velieva oldu.

TAYİBE HÜSEYİN AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Ünlü güreşçilerimizden Tayibe Hüseyin Avrupa Şampiyonu ünvanını kazandı. Genç sporcumuz Razgrad'ın Mıdrevo köyünde doğup yetişti.

NAİM’İN ARDINDAN…

Sen, Dambalı sırtından yukarı uçarken, sapsarı meşe bayırının sırtı kırmızıya boyandı. Sütlü deresi akmaz oldu. Gökyüzü adeta ikiye yarıldı. Artık sen, erişilmez göklerdesin ve uzaktan bizlere sımsıcak gülümsüyorsun.

Varnalı Ali Üzeyir, Tayland Boksu'nda Dünya Şampiyonu oldu

Varnalı Türk sporcu Ali ÜZEYİR Muay Thai spor dalında Dünya Şampiyonu oldu. Tayland'da ortaya çıkan ve özgün adı Muaythai olan dövüş sporudur. Tayland Boksu da denilmektedir.

MOTOSİKLETTEN VAZGEÇMEYEN BİR RAZGRATLIOĞLU

"Tek teker Arif" olarak tanınan ünlü motosikletçi Arif Razgatlıoğlu'nu geçenlerde kaybettik. Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Dünya ve Avrupa şampiyonu milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu'nun babası ve tüm Türkiye'nin motosiklet şovlarıyla yakından tanıdığı , "Tek teker Arif" olarak bilinen Arif Razgatlıoğlu'nun cenazesine, milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu da katıldı.

GÜRKAN MUTLU; TRAMBOLİNİN LOKOMOTİFİ  SAYILIRIM

Jimnastik, hayatımızın ilk evrelerinden bu yana hep var ve bütün spor branşlarının temeli olmuştur. İlk kas, kuvvet ve koordinasyon gelişimi jimnastikle başlar. Sadece spor branşları için değil, sağlıklı bireyler ve sağlıklı bir toplum olabilmek için, çocuklarınızı salona kendi ellerinizle götürün.  Zaten çocuklarınız bu sporu çok sevecek ve gerisini kendileri getireceklerdir. Gençlere buradan mesajım, herkes için geçerli bir dönemeç veya kırılma noktası vardır. Şans, bu dünyada hepimize aynı seviyede bahşedilir. Bunu değerlendirmek bizlerin elindedir. Kesinlikle bir spor branşına temel olabilecek olan jimnastiğe erken yaşlarda başlasınlar.

Türkiye’nin en başarılı Trambolin sporcusu Gürkan Mutlu ile yazarımız Aşkın Beytullah konuştu

"Merhaba değerli okurlarım! İlk yazımın heyecanıyla sizlerin karşınıza çıkıyorum. Misyon Gazetesi yetkililerinden aldığım nazik davetten sonra, toplamış olduğum cesaretle, bu işe gönül koydum. Bundan sonraki yazılarımda, Bulgaristan'dan göç etmiş ve “sıfırdan”  başlamış ve kendi tabirimle “yüzü” görmüş olan toplum, siyaset, sanat, kültür, iş dünyası ve spor gibi çeşitli alanlarda, başarılarıyla öne çıkmış ve birilerine, özellikle de geleceğimizin teminatı olan gençlerimize örnek olabilecek olan değerlerimizi sizlerle buluşturacağım. Umarım, bu yaşam hikâyeleri sizlerin de beğenisini kazanır. Bu sayımızın  konuğu,  Ay Yıldızlı formayla ülkemizi  birçok kez temsil etmiş olan milli sporcumuz  ve gururumuz Gürkan MUTLU. Türkiye’nin en başarılı Trambolin sporcusuyla sizler için konuştum..." Devamı Misyon Gazetesi'nin yeni sayısında...

Toplam 45 haber.