TERHİS OLMASINA 4 AY KALMIŞTI

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde şehit olan Topçu Er Yusuf Önder, Antalya'nın Alanya ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

PAYLAŞ
Misyon Gazetesi -

TERHİS OLMASINA 4 AY KALMIŞTI

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde şehit olan Topçu Er Yusuf Önder, Antalya'nın Alanya ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Merhum Topçu Er Yusuf Önder'in cenazesi, bu sabah Van'da düzenlenen resmi törenin ardından havayoluyla Antalya Gazipaşa'ya getirildi, daha sonra karayoluyla ailesinin yaşadığı Alanya'ya getirildi. Şehidin Alanya'daki ilk durağı Kadıpaşa Mahallesi İkizler Sokak'taki baba evi oldu. Burada 'helallik' alınmasının ardından şehidin naaşı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Mezarlığı'ndaki Asri Mezarlık Camii'ne getirildi.

Cenaze törenine, Alanyalı olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karalioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya milletvekilleri, şehidin babası Sunay Önder ile dedesi Yusuf Önder, ailenin yakınları, çok sayıda asker ve polis ile vatandaş katıldı.

Şehidin annesi Sevcan Önder ile ablası Selma Önder, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. 'Uzun boylu Yusuf'um' diye oğlunun tabutunun yanındaki fotoğrafı kucaklayan anne Sevcan Önder'i, kadın askerler teselli etmeye çalıştı.

Antalya Müftüsü Osman Artan'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından yüzlerce kişinin omuzlarında taşınan şehidin naaşı, aynı mezarlıkta bulunan Alanya Garnizon Şehitliği'ne gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

Terhis olmasına 4 ay kalan Topçu Er Yusuf Önder, Bulgaristan göçmeni bir ailenin oğluydu ve bekardı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN