SOFYA'DA VİZE KOLAYLIĞI GÖRÜŞÜLDÜ

SOFYA'DA VİZE KOLAYLIĞI GÖRÜŞÜLDÜ Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'in de katıldığı Avrupa Birliği (AB) Gayrıresmi Dışişleri Bakanları toplantısında Türkiye'ye vize kolaylığı konusu görüşüldü. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 6 Şubat'ta bir özel televizyon kanalına verdiği demeçte, AB'nin Türk vatandaşlarına vize serbestisi tanıması için Türkiye'nin yerine getirmesi gereken 72 kriteri tamamladığını söyleyerek, 'Bize göre bu 72 kriteri tamamladık. Artık top AB'de' açıklamasını yapmıştı. AB'nin genişlemeden sorumlu üyesi Johannes Hahn, Sofya'daki toplantıda yaptığı açıklamada, Türkiye'nin gönderdiği belgelerin AB Komisyonu tarafından incelendiğini belirterek, 'Türkiye Avrupa'nın kendisi için en güvenilir komşu olduğunu prensipte biliyor ve iyi bir ilişki onların yararına olacaktır' dedi.

PAYLAŞ
Misyon Gazetesi -

 

SOFYA'DA VİZE KOLAYLIĞI GÖRÜŞÜLDÜ

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'in de katıldığı Avrupa Birliği (AB) Gayrıresmi Dışişleri Bakanları toplantısında Türkiye'ye vize kolaylığı konusu görüşüldü.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 6 Şubat'ta bir özel televizyon kanalına verdiği demeçte, AB'nin Türk vatandaşlarına vize serbestisi tanıması için Türkiye'nin yerine getirmesi gereken 72 kriteri tamamladığını söyleyerek, "Bize göre bu 72 kriteri tamamladık. Artık top AB'de" açıklamasını yapmıştı.

AB'nin genişlemeden sorumlu üyesi Johannes Hahn, Sofya'daki toplantıda yaptığı açıklamada, Türkiye'nin gönderdiği belgelerin AB Komisyonu tarafından incelendiğini belirterek, "Türkiye Avrupa'nın kendisi için en güvenilir komşu olduğunu prensipte biliyor ve iyi bir ilişki onların yararına olacaktır" dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN