NAİM SÜLEYMANOĞLU 'KENDİMİ DAHA İYİ HİSSEDİYORUM'

Şu an itibarıyla süreçten cumhurbaşkanımız, başbakanımız, spor bakanımız sürekli aramakta, bilgi istemekte. Kendilerine bilgi arz etmekteyiz. Bu sabah itibarıyla sevindirici bir gelişme olarak şunu paylaşabilirim. Şuurumuz kısmen açıldı. Sorulan sorulara cevap vermekte. Kendisinin nerede olduğunu biliyor. Bizim için sevindirici. Bu kronik karaciğer yetmezliğidir.

PAYLAŞ
Misyon Gazetesi -

NAİM SÜLEYMANOĞLU; "KENDİMİ DAHA İYİ HİSSEDİYORUM"

Naim Süleymanoğlu'nun sağlık durumuyla ilgili Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mehmet Emin Güneş açıklama yaptı;

"Naim Süleymanoğlu, hastanemize zaman zaman tedavi süreci devam eden bir hastamızdı, bizim hastamızdı. Kronik karaciğer yetmezliği tanısıyla bilinci kapalı şekilde müracaat ettiğinde kendisini yoğun bakıma aldık. Bize geldiğinde bilinç durumu kapalıydı, solunumu vardı. Karaciğer enzimlerinde yükseklik vardı. İmbalans dediğimiz durum söz konusuydu.

Şu an itibarıyla süreçten cumhurbaşkanımız, başbakanımız, spor bakanımız sürekli aramakta, bilgi istemekte. Kendilerine bilgi arz etmekteyiz. Bu sabah itibarıyla sevindirici bir gelişme olarak şunu paylaşabilirim. Şuurumuz kısmen açıldı. Sorulan sorulara cevap vermekte. Kendisinin nerede olduğunu biliyor. Bizim için sevindirici. Bu kronik karaciğer yetmezliğidir. Dün olmayan idrar çıkışı bugün mevcut, bu bizim için önemli. Enzim yüksekliği, amonyak yüksekliği devam etmektedir."

Karaciğer yetmezliği nedeniyle Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi'nde yatan milli sporcu Naim Süleymanoğlu'nun tedavisi sürüyor. Yoğun bakımda bulunan Süleymanoğlu'yla ilgili konuşan Hastane Yöneticisi Mehmet Güneş, "Makineye bağlı değil. Kısa cümlelerle gayet güzel konuşuyor. Uzun cümleleri kullanmakta doğal olarak bir zorlanma var. Düne göre daha iyi. Böbreklerin durumu normal. Organ nakli için mevcut durumun uygun olması gerekiyor. Gerekenler yapılıyor. Yoğun bakımı süreci devam ettiği için nakil için gün vermek çok zor. Yakın bir zamanda netleşecektir. Kendisi bugün 'Kendimi daha iyi hissediyorum' dedi' diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN