HÖH'ÜN İFTARINDAYDIK, ŞİMDİ DOST PARTİSİ'NDEN DAVET BEKLİYORUZ...

Bu meyanda Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH)nin İstanbul'da verdiği iftar davetine icabet ettik. Şimdi de Bulgaristan Türklerinin kurduğu yeni bir parti olan Dost Partisi'nden de bir iftar daveti bekliyoruz. Çünkü biz partilerin değil Bulgaristan Türklerinin yanındayız. Partiler amaca ulaşmakta sadece bir vasıtadan ibarettir. Gönlümüzden geçen sadece Bulgaristan Türklerinin değil Bulgaristan Türkleri tarafından kurulmuş bulunan siyasi partilerinde bir araya gelerek Bulgaristan Türklerinin geleceğine sahip çıkmalarıdır. Biribirimize kızmaya, küsmeye, ayrı durmaya, laf yetiştirmeye hakkımız yok! Bakın Irak ve Suriye Türklerine, Çin'in altında inleyen Doğu Türkistan'a, Ermenilerin işgal ettiği Karabağ'a, Kırım'daki Türk'ün haline ondan sonra dediklerimiz ne anlama geliyor düşünün! Türklük bu günlerde içeride ve dışarıda ağır bir imtihandan geçiyor. Gelin bu imtihandan yüzümüzün akı ile çıkalım!

PAYLAŞ
Misyon Gazetesi -

HÖH'ÜN İFTARINDAYDIK, ŞİMDİ DOST PARTİSİ'NDEN DAVET BEKLİYORUZ...

Malumunuz Türkleri her yerde bölmeye ve parçalayıp yutmaya çalışıyorlar. Türkler bu tuzağa karşı uyanık olup tedbirler almak zorundadır.

Aslında kadim bir Türk yurdu olan Bulgaristan'da da benzer şeyler yaşanmaktadır. Türk düşmanları orada da, faaliyet içindedir. Bu sebeple her ne olursa olsun Türkler birlik ve beraberlik içinde olmak zorundadır. Doğru stratejiler izlediğinde zaman en iyi ilaç olacak ve Türkler bundan kazançlı çıkacaktır. Onun için sabırlı olmak gerekmektedir.

Bu meyanda Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH)nin İstanbul'da verdiği iftar davetine icabet ettik. Şimdi de Bulgaristan Türklerinin kurduğu yeni bir parti olan Dost Partisi'nden de bir iftar daveti bekliyoruz. Çünkü biz partilerin değil Bulgaristan Türklerinin yanındayız. Partiler amaca ulaşmakta sadece bir vasıtadan ibarettir.

Gönlümüzden geçen sadece Bulgaristan Türklerinin değil Bulgaristan Türkleri tarafından kurulmuş bulunan siyasi partilerinde bir araya gelerek Bulgaristan Türklerinin geleceğine sahip çıkmalarıdır.

Biribirimize kızmaya, küsmeye, ayrı durmaya, laf yetiştirmeye hakkımız yok! Bakın Irak ve Suriye Türklerine, Çin'in altında inleyen Doğu Türkistan'a, Ermenilerin işgal ettiği Karabağ'a, Kırım'daki Türk'ün haline; ondan sonra dediklerimiz ne anlama geliyor düşünün!

Türklük bu günlerde içeride ve dışarıda ağır bir imtihandan geçiyor. Gelin bu imtihandan yüzümüzün akı ile çıkalım!

Bu sebeple Dost Partisi'nin vereceği iftara da, bir davet bekliyoruz. Oraya da geliriz ve bu dediklerimizi anlatırız. Biz aynı pınarın çocuklarının farklı düşünmeyeceğini ve birbirleri ile kolayca kucaklaşacağını biliyor ve buna Allah'a iman ettiğimiz gibi inanıyoruz...

Haydi bu mübarek ayda hem Bulgaristan Türklüğü hem de Türk Dünyası için el ele ve gönül gönüle olalım...

Özcan PEHLİVANOĞLU

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN