Mehmet ALEV

Mehmet ALEV

mehmetalev@misyongazetesi.com

NASIL YATALIM

NASIL YATALIM

 

Tüm ülkede rüzgarın kovaladığı kağıt parçaları, paçavra ve naylon torbacıkları gibi Türkiye konusu ağızlardan düşmüyor. Hangi televizyon kanalını açarsanız açın gazetecisinin, siyasetçi ve diplomatının ağzında  hep Türkiye!

Hele şu “vatanseverler” var ya, Türkiye konusunu kendi malları gibi kucaklarına almışlar, olur olmazlara bunu tattırmak bile istemiyorlar.

Bu olayın en çok tartışılan yanı da bundan 28 yıl önce tekme, tokat vatanlarından kovulan Bulgaristan Türklerinin seçme ve seçilme hakları!

İşte, “patriotçular” grubunun canınn sıkan da bu.

Otobüslerle seçimlere gelenlerin önünü! Bu da nasıl olmalı? Bundan yıllar önce uygulanan bir yöntem vardı: Doğrudan doğruya asfalt yol üzerine boylu boyunca yatmak.

Evet, insanoğlu, tarih boyunca yatarak, ayakta durmaktan çok daha yararlı işler yapmıştır.

İlle, bir somut soru, o muazzam otobüsleri yerinde mıhlamak için nasıl yatmalı? Yine bu grubun yönetim kadroları arasında konuyla ilgili tartışmalar çıktığı gelen haberler arasındadır. Kimilerine göre, yüzükoyun yatılırsa, daha çok ilgi çekecek ve yararlı olacaktır. Bir başka önerilere göre ise sırtüstü yatılırsa, hem sağlık, hem tedbirli olma açısından üstün olduğu vurgulandı…

Öte yandan sağlıklı düşünen toplum kesimi için Türkiye’den seçimlere geleceklerden daha öncelikli konular olduğu ileri sürüldü.

Madencilerin protestoları,

Tütün üreticilerinin balle yakmaları,

Delikli yollar yüzünden köylülerin isyanları,

İşçilerin maaşlarının ödenmemesi vb.

Bize kalırsa, “patriotlar” tüm bu eksiklere de en yakın zamanda çözüm yolları bulacaklardır.

Nasıl mı?

Yan yatarak!

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları